Teatr w Barach Mlecznych

Instagram

W minioną sobotę byłam na niecodziennym przedstawieniu w niecodziennym jak na przestawienie miejscu. Sprawcą całego zamieszania był Teatr Pijana Sypialnia wraz ze swoim spektaklem „Osmędeusze”, który pokazuje, że teatr można „robić” wszędzie – w tym przypadku w barze mlecznym Prasowy.

Sztuka powstała na podstawie wiersza Mirona Białoszewskiego o tym samym tytule. I mimo że dla mnie, nie znającej się i specjalnie nie przepadającej za poezją, nie zawsze łatwe było osadzenie dialogów aktorów w kontekście – miałam wrażenie, że zupełnie nie było mi to potrzebne. Przedstawienie niesamowicie opierało się na atmosferze, którą tworzyli i którą bawili się aktorzy – śmiechu, wzruszeniu i smutku.

 

 

„Osmędeusze” to klimat przedwojennej Warszawy. To plotkujący sąsiedzi, uliczni złodziejaszkowie, kuglarze i handlarze, a wszystko okraszone raz cmentarnym humorem, a raz melancholią i zadumą nad przemijaniem i śmiercią.

 

 

Przedwojenna Warszawa to także muzyka, której nie mogło zabraknąć podczas występu Pijanej Sypialni – klimatyczny akordeon i nastrojowe pieśni w wyśmienitej aranżacji.

 

Zdecydowanie polecam występ! A tutaj link do profilu Pijanej Sypialni na Facebooku.