Dom nad Wierzbami

Instagram

Tym razem uciekam od miejskiego zgiełku i przenoszę się w niezwykłe miejsce tuż pod Warszawą.

Dwa tygodnie temu stanęłam przed wyzwaniem: jak zmienić otoczenie, odpocząć od codziennego życia i nie spędzić dnia w podróży, jadąc przez pół Polski, by to wszystko osiągnąć. Pojawił się więc pomysł – agroturystyka blisko miasta.

Znalezienie ciepłej i klimatycznej agroturystyki w okolicach Warszawy nie było jednak takie proste. Znajomi zapytani o rekomendacje, rozkładali bezradnie ręce i wymieniali miejsca w górach, nad morzem, lub na Mazurach. Portale turystyczne wypluwały kolejne kwatery, które wydawały się bezpłciowe. I w momencie, gdy już powoli zaczynałam wkalkulowywać co najmniej 5h podróży w mój mini urlop, pojawił się on – piękny, drewniany Dom nad Wierzbami w Jackowie Dolnym. A wraz z nim przesympatyczna Basia, cała ferajna mruczących kotów, cisza, spokój i co jakiś czas przelatująca nad starorzeczem Bugu czapla. Ach, „wsi spokojna, wsi wesoła”!

Z pełnym przekonaniem polecam Wam Dom nad Wierzbami. Dlaczego? Można tu poleżeć na trawie, przepłynąć się kajakiem po Bugu, udać się na spacer po polach, podrapać za uchem kota lub nawet cztery, zjeść pyszne domowe jedzenie ugotowane przez Basię (dla zainteresowanych: jest to gospodarstwo ekologiczne), posłuchać wieczornego cykania świerszczy i rechotu żab, porozmawiać z gospodynią o życiu, wybrać się na eskapadę rowerową, żeby zwiedzić okolicę i przede wszystkim… po prostu odpocząć! I to zaledwie godzinę jazdy samochodem (lub półtorej pksem) od Warszawy.

A jeśli macie trochę więcej czasu i chęci na podróż, to niezmiennie wskażę Wam też drogę do Domu na Łąkach w Beskidzie Niskim!

Wszystkie zawarte w artykule fotografie zostały wykonane aparatem Samsung NX30, otrzymanym od Samsung Electronics. Co., Ltd